•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

سامسونگ در حال کار روی سنسور دوربین 600 مگاپیکسلی

سامسونگ در حال کار روی سنسور دوربین 600 مگاپیکسلی


◾سامسونگ در سال‌های اخیر سنسورهای دوربین زیادی توسعه داده و برخی از محصولات خود مانند گلکسی S20 اولترا را به دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی مجهز کرده. حالا به نظر می‌رسد این کمپانی کره‌ای مشغول توسعه یک سنسور ۶۰۰ مگاپیکسلی است.

▫️تا به امروز چندین گزارش به استفاده از سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی جدید در نسل آینده پرچمدارهای سامسونگ اشاره کرده بودند.حالا ظاهرا این شرکت پس از توسعه این محصول به دنبال دستیابی به یک سنسور بزرگتر است.

▫️طبق اطلاعاتی که توسط افشاگر دنیای فناوری، «Ice Universe» منتشر شده، سامسونگ برای نسل آینده گوشی‌های هوشمند خود به دنبال رونمایی از یک سنسور دوربین ۶۰۰ مگاپیکسلی است. به نظر می‌رسد چنین سنسوری ابتدا در دنیای خودروها مورد استفاده قرار می‌گیرد و سپس شاهد حضور آن در موبایل‌ها خواهیم بود.

در حال حاضر چندین گوشی هوشمند مانند پرچمدارهای سامسونگ قادر به ضبط ویدیوهای 8K هستند، اما سنسورهای آینده کیفیت آن‌ها را افزایش می‌دهند.

سامسونگ

دلیل توسعه سنسور با این میزان مگاپیکسل، امکان زوم روی سوژه‌ها در هنگام عکاسی و فیلمبرداری بدون تاثیر منفی روی کیفیت خروجی است. با وجود چنین ایده‌ای، افزودن یک سنسور دوربین ۶۰۰ مگاپیکسلی به یک گوشی هوشمند چالش‌های مخصوص به خود را دارد.

اگر سامسونگ چنین هدفی را دنبال کند، احتمالا دستگاه‌های مجهز به این سنسور برآمدگی دوربین بسیار بزرگی خواهند داشت. البته شاید این کمپانی کره‌ای برای جلوگیری از این موضوع، به دنبال راهی برای کاهش ابعاد این سنسور باشد.

طبق اطلاعات منتشر شده، این سنسور ۱۲ درصد پنل پشتی را اشغال می‌کند و برآمدگی برابر با ۲۲ میلی‌متر دارد. از نظر طراحی با یک گوشی جذاب روبه‌رو نیستیم، بنابراین تا ورود چنین سنسوری به دنیای موبایل‌ها احتمالا راه طولانی در پیش داریم.

انتظار می‌رود پیش از رونمایی از سنسور ۶۰۰ مگاپیکسلی، سامسونگ از یک دوربین ۲۵۰ مگاپیکسلی رونمایی کند. در ماه‌های گذشته گزارش‌های زیادی درباره این سنسور منتشر شده است.

پل های ارتباطی با ما

 راههای متفاوت برای تماس با ما :

شماره تماس : 0081 946 0936 - 07132344147 - 09171159489
ارسال تیکت از طریق منوی پشتیبانی 

هدف ما جلب رضایت شماست.

نماد اعتماد الکترونیکی