•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

چگونه کیبورد لپ تاپ را عوض کنیم

تعویض کیبورد لپ تاپ شیراز |تعمیر کیبورد لپ تاپ شیراز

عوامل خرابی کیبورد لپ تاپ :

1-ریختن مایعات روی کیبورد لپ تاپ

2-تمام شدن یا کثیف شدن خاصیت گرافیتی دکمه کیبورد لپ تاپ

3-گیر کردن خرده زباله زیر دکمه های کیبورد لپ تاپ

4-تجمع خرده زباله زیر دکمه های کیبورد لپ تاپ

بنا به هر دلیلی که بالا ذکر شد ، تعویض کیبورد لپ تاپ راه حل مطمئنی به حساب می آید ، البته تعمیر کیبورد لپ تاپ هم می تواند انجام بشود اما به صرفه نیست و بستگی به نوع خرابی و تعمیر کار دارد .

آموزش تعویض کیبورد لپ تاپ

قبل از هر کار دیگری اول از همه شارژر و باتری لپ تاپ رو جدا کنید تا با خیال راحت کار کنید . کیبورد لپ تاپ توسط چند عدد پیچ و چند عدد خار آهنی یا پلاستیکی به خود لپ تاپ بسته شده است . بعضی لپ تاپ ها پیچ های کیبورد لپ تاپ رو روی خود کیبورد می بندند اما بعضی دیگر پیچ ها از پشت لپ تاپ به کیبورد وصل اند . اول پیچ ها رو باز کنید .حالا نوبت خارهای نگهدارنده کیبورده ، کیبورد لپ تاپ با ۷ یا ۸ عدد خار کوچک و بزرگ به بدنه چسبیده که باید آنها رو جدا کنید.

تعویض کیبورد لپ تاپ شیراز, تعمیر کیبورد لپ تاپ شیرازخار های کیبورد

حواستون باشد این خار ها رو با یک شی پهن و ترجیحا پلاستیکی قوی در بیارید وگرنه فلز خود کیبورد را مخدوش یا خم می کنید . اگر هم چاره ای نبود مجبور شدید با پیچ گوشتی فلزی این کار را انجام دهید.


جدا کردن کیبورد لپ تاپ از خار ها

نکته : بعضی کیبورد ها به جای خار با پیچ به بدنه وصل شده اند ولی معمولا در اینجور لپ تاپ ها یک روکش پلاستیکی بر روی بالای کیبورد می گذارند که پیچ ها دیده نشود پس باید آن  تکه پلاستیک را اول جدا کنید (آن با خار وصل شده)


پلاستیک بالای کیبورد لپ تاپ


همینطور که با پیچ گوشتی بین کیبورد و خار فاصله ایجاد می کنید ٰ سعی کنید با دست دیگر کیبورد را جدا کنید ، کافی است یکی از خار ها جدا بشود و بقیه خار ها با کشیدن کیبورد لپ تاپ به سمت بالا جدا میشوند . اما اگر نشدند ، آن یکی خار ها را هم مانند اولی جدا کنید . نکته مهم این است که کیبورد لپ تاپ از بالا جدا میشود و از پایین جاساز می شود پس هیچ وقت سعی نکنید از پایین شروع به باز کردن کیبورد لپ تاپ بکنید چون خار های پایین کشیده تر و محکمتر از بالایی ها هستند و به صورت کشویی درمی آیند اما خارهای بالایی کوتاه ترند و با یک فشار کوچک جدا میشوند .

جدا کردن فلت کیبورد لپ تاپ 

حالا که هم پیچ ها و هم خار ها جدا شدند ، کیبورد لپ تاپ را محکم جدا نکنید چون توسط فلت یا کابل مخصوص ، به مادربورد لپ تاپ وصل شده است .فلت کیبورد را هم باید جدا کنید ، حواستان باشد که کابل یا فلت کیبورد را با زور از داخل ضامن یا نگهدارنده در نیاورند . اگر دقت کنید فلت کیبورد با یک ضامن پلاستیکی ساده به جک وصل شده است . آن ضامن سیاه رنگ را سعی کنید با ناخن بالا بدهید تا به سادگی فلت کیبورد جدا بشود . فقط حواستان باشد که فلت را از کدام طرف درمی آوردید که موقع جا زدن بالا و پایین نزنید ( آن فلت یه طرفش پین فلزی دارد که از سمت درست باید برود داخل جک تا اتصال برقرار شود )


فلت کیبورد لپ تاپ

جدا کردن ضامن فلت کیبورد لپ تاپ


حالا دیگر کیبورد جدا شده و باید کیبورد جدید را جایگزین کنید . حالا تمام مراحل فوق را باید برعکس انجام بدهید . اول فلت را جا بزنید . حواستان باشد که اولا فلت به درستی روی جک یا زیف ( zif ) قرار بگیرد ، ثانیا ضامن را به درستی فشار بدهید تا فلت محکم در جایش قرار بگیرد . حالا که فلت را جا زدید قبل از اینکه خارها و پیچ های کیبورد را ببندید لپ تاپ رو روشن کنید و کیبورد لپ تاپ را تست کنید.

پل های ارتباطی با ما

 راههای متفاوت برای تماس با ما :

شماره تماس : 0081 946 0936 - 07132344147 - 09171159489
ارسال تیکت از طریق منوی پشتیبانی 

هدف ما جلب رضایت شماست.

نماد اعتماد الکترونیکی