•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

بکلایت تلویزیون چیست ؟

امروزه در تمامی تلویزیون های ال ای دی LED قطعه ای وجود دارد به نام بکلایت که از نامش مشخص هست نور پس زمینه برای اینکه تصویر ایجاد شده را روی پنل مشاهده کنید . این نور پس زمینه در تلویزیون های ال ای دی بکلایت گفته میشود . 

بکلایت از یک صفحه ایجاد شده که روی آن صفحه ال ای دی نصب شده در مدل های مختلف تلویزیون در مارک های مختلف مانند تلویزیون ال جی - تلویزیون سامسونگ و تلویزیون سونی و بقیه برندها بستگی به ساختار سازنده تلویزیون این صفحات و یا بکلایت ها متفاوت می باشد . در تصاویر زیر تعداد مختلف از برندهای مختلف بکلایت برای شما گذاشته شده

 بکلایت تلویزیونBacklight-Tv-2Backlight-Tv

 

 اصلی ترین قطعه تلویزیون بکلایت تلویزیون می باشد

در واقع بکلایت تلویزیون یکی از اصلی ترین قطعه در دستگاه می باشد که اگر به هر دلیلی معیوب و یا خراب شود تلویزیون تصویر ندارد و صدا دارد و در بعضی از مدل های تلویزیون یک قسمت تلویزیون تاریکتر از قسمت های دیگر میشود و یا اصلا دستگاه به عبارتی پروتیکت میکند و بالا نمی آید و روی چراغ چشمک زن می باشد .در واقع تفاوت اصلی تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی در همین قطعه بکلایت می باشد . در تلویزیون های ال سی دی فلورسنت یا مهتابی بودند اما در تلویزیون های ال ای دی بکلایت استفاده شده تعمیرات تلویزیون در شیراز

طول عمر بکلایت تلویزیون

بکلایت تلویزیون قطعه مصرفی در تمامی مدل های حال حاظر می باشد تلویزیون های سامسونگ - تلویزیون های ال جی - تلویزیون های سونی - تلویزیون های توشیبا و ....  همان طور که میدانیم قطعات الکترونیکی طول عمری دارند که بعد از چند سال استفاده مداوم و بستگی به کیفیت قطعه و شرکت سازنده متفاوت می باشد.

 

روش جهت بالا بردن طول عمر بکلایت تلویزیون

اگر به دنبال این هستید که طول عمر بکلایت تلویزیون خود را بیشتر کنید به مطالب زیر دقت کنید . موارد اشاره شده در تمامی تلویزیون ها در تنظیمات دستگاه وجود دارد

1- در تنظیمات دستگاه قسمتی وجود دارد با عنوان تصویر به بخش تصویر ورود کنید از قسمت سمت راست گزینه ای وجود دارد تحت عنوان حالت تصویر که اغلب موارد زیر می باشد : حالت ورزشی | حالت استاندارد | حالت سینمایی | و حالت پویا و .... همیشه در حالت استاندارد قرار بگیرد

2- در همان تنظیمات تصویر گزینه دیگری وجود دارد با عنوان نور زمینه یا به انگلیسی Backlight  اگر حداکثر بکلایت روی 100 باشد باید 50 درصد گذاشته شود . یا اگر حداکثر روی 20 باشد که بیشتر در تلویزیون های سامسونگ حداکثر روی 20 می باشد باید روی 10 تنظیم کنید .

با انتخاب موارد فوق کمک میکنید به طول عمر بیشتر بکلایت . البته جهت بالا بردن طول عمر قطعات الکترونیکی دیگر تلویزیون حتما در صورت استفاده نکردن از دستگاه محافظ تلویزیون را قطع نمایید .

 

از کجا متوجه شویم عمر بکلایت تلویزیون ما تمام شده

تشخیص خرابی بکلایت تلویزیون در واقع کار سختی نیست به دلیل اینکه خرابی آن کاملا قابل مشاهده هست . در بعضی از مدل های تلویزیون قسمتی از تصویر تاریک می شود . در بعضی از تلویزیون های دیگر دستگاه تصویر ندارد و صدا دارد . تلویزیون روشن میشود اما روی چشمک زن می باشد و یا اینکه تصویر قطع و وصل میشود . اغلب ایرادات شایع خرابی بکلایت می باشد .

اگر در تلویزیون خود این ایرادها را مشاهده کردید میتوانید با مرکز ما جهت رفع خرابی تلویزیون مراجعه نمایید .

Shomare-Tamas-Tv-Shiraz

چرا بکلابت تلویزیون میسوزه

دلایل خرابی و سوختن بکلایت تلویزیون به چندین مورد میتوان اشاره کرد .بکلایت تلویزیون قطعه مصرفی در هر مدل از دستگاه می باشد که بعد از چندین سال استفاده از تلویزیون قطعه بکلایت میسوزد و بایستی تعویض شود یکی از دلایل سوختن بکلایت نداشتن کیفیت خوب این قطعه می باشد که متاسفانه در بعضی از مدل های تلویزیون بعد از 3 یا 4 سال استفاده از تلویزیون این قطعه میسوزد .

دلیل دیگر خرابی و سوختن بکلایت عدم اطلاع مشتریان از تنظیمات تلویزیون می باشد . بایستی در قسمت تنظیمات تلویزیون در بخش تصاویر نور زمینه را باید کم کرد یا گزینه ای وجود دارد تحت عنوان Backlight  یا نور زمینه باید نور زمینه را کم کنید تا فشار کمتری به بکلایت بیایید .

 

هزینه تعمیر بکلابت تلویزیون

سوالی که بیشتر مشتریان از شرکت ما دارد هزینه تعمیر و تعویض بکلابت می باشد . همان طور که میدانید تعویض بکلایت کار بسیار حساس و نیازمند تجربه جهت تعویض بکلایت هر مدل تلویزیون می باشد . زمانی که تلویزیون شما بکلایت سوخته باشد باید حتما تعمیرکار این قطعه را تعویض کامل انجام دهد چون در بیشتر موارد احتمال تعمیر قطعه می باشد اما در بهترین حالت تعویض کامل بکلایت است تا در آینده دوباره این قطعه آسیب نبیند .

هزیته تعویض کامل بکلایت بستگی به مدل و اینچ دستگاه تعیین میشود یک قیمت قطعه بکلایت می باشد و دیگری دستمزد تعویض می باشد که باید قبل از تحویل دستگاه به مرکز تعمیرات تلویزیون در شیراز با تعمیرکار قیمت را چک و اطلاع دهند .

تعمیر بکلایت تلویزیون ال جی در شیراز

اگر نیازمند تعمیرات تلویزیون ال جی در شیراز دارید و یکی از خرابی فوق که در مقاله بالا توضیح داده شده مشاهده کردید میتوانید با ما در تماس باشید . دقت کنید تعویض بکلایت سخت ترین قسمت تعمیرات تلویزیون می باشد که حتما تلویزیون خود را به افراد متخصص تحویل دهید که مشکلات و خطرات شکستن پنل و خرابی های فلت پنل و ... ایجاد نشود .

تعمیرات بکلایت تلویزیون سامسونگ در شیراز

اگر نیازمند تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شیراز دارید و یکی از خرابی فوق که در مقاله بالا توضیح داده شده مشاهده کردید میتوانید با ما در تماس باشید . دقت کنید تعویض بکلایت سخت ترین قسمت تعمیرات تلویزیون می باشد که حتما تلویزیون خود را به افراد متخصص تحویل دهید که مشکلات و خطرات شکستن پنل و خرابی های فلت پنل و ... ایجاد نشود .

تعمیرات بکلایت تلویزیون سونی در شیراز

اگر نیازمند تعمیرات تلویزیون سونی در شیراز دارید و یکی از خرابی فوق که در مقاله بالا توضیح داده شده مشاهده کردید میتوانید با ما در تماس باشید . دقت کنید تعویض بکلایت سخت ترین قسمت تعمیرات تلویزیون می باشد که حتما تلویزیون خود را به افراد متخصص تحویل دهید که مشکلات و خطرات شکستن پنل و خرابی های فلت پنل و ... ایجاد نشود .

تعمیرات بکلایت تلویزیون توشیبا در شیراز

اگر نیازمند تعمیرات تلویزیون توشیبا در شیراز دارید و یکی از خرابی فوق که در مقاله بالا توضیح داده شده مشاهده کردید میتوانید با ما در تماس باشید . دقت کنید تعویض بکلایت سخت ترین قسمت تعمیرات تلویزیون می باشد که حتما تلویزیون خود را به افراد متخصص تحویل دهید که مشکلات و خطرات شکستن پنل و خرابی های فلت پنل و ... ایجاد نشود .

 

تعمیرات بکلایت تلویزیون ایکس ویژن در شیراز 

اگر نیازمند تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن در شیراز دارید و یکی از خرابی فوق که در مقاله بالا توضیح داده شده مشاهده کردید میتوانید با ما در تماس باشید . دقت کنید تعویض بکلایت سخت ترین قسمت تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن می باشد که حتما تلویزیون خود را به افراد متخصص تحویل دهید که مشکلات و خطرات شکستن پنل و خرابی های فلت پنل و ... ایجاد نشود . 

تعمیرات بکلایت تلویزیون دوو در شیراز 

اگر نیازمند تعمیرات تلویزیون دوو در شیراز دارید و یکی از خرابی فوق که در مقاله بالا توضیح داده شده مشاهده کردید میتوانید با ما در تماس باشید . دقت کنید تعویض بکلایت سخت ترین قسمت تعمیرات تلویزیون دوو می باشد که حتما تلویزیون خود را به افراد متخصص تحویل دهید که مشکلات و خطرات شکستن پنل و خرابی های فلت پنل و ... ایجاد نشود . 

 

تعمیرات بکلایت تلویزیون دوو در شیراز 

 اگر نیازمند تعمیرات تلویزیون هایر در شیراز دارید و یکی از خرابی فوق که در مقاله بالا توضیح داده شده مشاهده کردید میتوانید با ما در تماس باشید . دقت کنید تعویض بکلایت سخت ترین قسمت تعمیرات تلویزیون هایر می باشد که حتما تلویزیون خود را به افراد متخصص تحویل دهید که مشکلات و خطرات شکستن پنل و خرابی های فلت پنل و ... ایجاد نشود . 

 

 

تعمیرات بکلایت تلویزیون توشیبا در شیراز 

 اگر نیازمند تعمیرات تلویزیون توشیبا در شیراز دارید و یکی از خرابی فوق که در مقاله بالا توضیح داده شده مشاهده کردید میتوانید با ما در تماس باشید . دقت کنید تعویض بکلایت سخت ترین قسمت تعمیرات تلویزیون توشیبا می باشد که حتما تلویزیون خود را به افراد متخصص تحویل دهید که مشکلات و خطرات شکستن پنل و خرابی های فلت پنل و ... ایجاد نشود . 

 

تعمیرات بکلایت تلویزیون تی سی ال TCL در شیراز 

 اگر نیازمند تعمیرات تلویزیون تی سی ال در شیراز دارید و یکی از خرابی فوق که در مقاله بالا توضیح داده شده مشاهده کردید میتوانید با ما در تماس باشید . دقت کنید تعویض بکلایت سخت ترین قسمت تعمیرات تلویزیون تی سی ال می باشد که حتما تلویزیون خود را به افراد متخصص تحویل دهید که مشکلات و خطرات شکستن پنل و خرابی های فلت پنل و ... ایجاد نشود . 

 

 

تعمیرات بکلایت تلویزیون اسنوا در شیراز 

 اگر نیازمند تعمیرات تلویزیون اسنوا در شیراز دارید و یکی از خرابی فوق که در مقاله بالا توضیح داده شده مشاهده کردید میتوانید با ما در تماس باشید . دقت کنید تعویض بکلایت سخت ترین قسمت تعمیرات تلویزیون اسنوا می باشد که حتما تلویزیون خود را به افراد متخصص تحویل دهید که مشکلات و خطرات شکستن پنل و خرابی های فلت پنل و ... ایجاد نشود . 

 

تعمیرات بکلایت تلویزیون پاناسونیک در شیراز 

 اگر نیازمند تعمیرات تلویزیون پاناسونیک در شیراز دارید و یکی از خرابی فوق که در مقاله بالا توضیح داده شده مشاهده کردید میتوانید با ما در تماس باشید . دقت کنید تعویض بکلایت سخت ترین قسمت تعمیرات تلویزیون پاناسونیک می باشد که حتما تلویزیون خود را به افراد متخصص تحویل دهید که مشکلات و خطرات شکستن پنل و خرابی های فلت پنل و ... ایجاد نشود . 

 

 

 

پل های ارتباطی با ما

 راههای متفاوت برای تماس با ما :

شماره تماس : 0081 946 0936 - 07132344147 - 09171159489
ارسال تیکت از طریق منوی پشتیبانی 

هدف ما جلب رضایت شماست.

نماد اعتماد الکترونیکی