•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

روش نگهداری و استفاده صحیح از هارد های اکسترنال

امروز میخوام بهترین راه برای استفاده صحیح از انواع هارد های اکسترنال را برای شما توضیح بدم.

با توجه به پیشرفت روز افزون فناوری اطلاعات و نیاز کابران به ذخیره سازی و حجیم شدن فایلهای صوتی و تصویری استفاده از انواع هارد با ظرفیت های بالا یک امر عادی شده و با در نظر گرفتن این موضوع که اطلاعات هر کاربر برای او خیلی اهمیت دارد و نظر به تجربه من به این امر خواستم موارد مهم را یادآوری کنم تا هم هارد شما آسیب نبیند و هم اطلاعات شما محفوظ بماند.

 1. اولا به هیچ هاردی اعتماد نکنید هر چقدر هم برند گران قیمت و از نوع مرغوب باشد.چون هارد یک وسیله الکترونیکی مکانیکی و بسیار حساس است و هر لحظه ممکن است خراب شود پس از اطلاعات خود بروی چند هارد یا دی وی دی بکاپ تهیه کنید ..

 

2. با توجه به مکانیکی بودن انواع هارد دیسک های غیر اس اس دی ..کوچکترین ضربه هنگام کار کردن هارد باعث آسیب جبران ناپذیر به هارد میگردد..

 3. در هارد های اکسترنال های 2.5 اینچی که عموما با یو اس بی کار میکنند یک مشکل عمده وجود دارد و آن عدم رسیدن ولتاژ مناسب به هارد است که علت آن معیوب بودن و کثیف بودن کانکتور یو اس بی کامپیوتر است .پس همیشه از سالم بودم و محکم بودم مادگی یو اس بی خود اطمینان حاصل کنید و بعد با آن کار کنید . و با یو اس بی های جلوی کیس و حتی یو اس بی هایی که شل هستند و فیش در آنها تکان میخورد کار نکنید که بسیار خطرناک است و باعث آسیب میشود.

 

4. هنگامیکه قصد دارید فیش یو اس بی را داخل کنید حواستان باشد در این هنگام هارد قصد استارت زدن دیسک را دارد و کوچکترین ضربه باعث آسیب میشود و با توجه به این که اکثر کابلها کوتاه هستند پس دقت کنید .هنگام زدن فیش و تا ده ثانیه بعد از آن حیاتی ترین لحظه برای آسیب دیدن است پس هارد تکان نخورد ..

 5. هنگامی که هارد در حال رد و بدل کردن اطلاعات است هد هارد با فاصله کمی از سیلندر در حال خواندن و نوشتن اطلاعات است پس خوب میدانید کوچکترین ضربه باعث ضربه هد به سیلندر و آسیب جدی به هارد است.

 6. هر چند هفته یک بار هارد خود را از طریق برنامه های نرم افزاری مربوط به هارد آپدیت کنید. یا اگر این امکان را ندارید با برنامه دیفرگمنت که در ویندوز به صورت دیفالت وجود دارد آن را منظم کنید.

 

7. هیچگاه از کابلهای متفرقه استفاده نکنید خصوصا کابلهای بلند .چون به علت جنس نا مرغوب ولتاژ کافی به هارد نمیرسد و هارد آسیب می بیند.

 8.هنگام جدا نمودن فیش یو اس بی هم همان نکاتی که برای وصل در نظر گرفیم(شماره 4 بالا) باید رعایت کنیم یعنی طوری کابل را جدا کنیم تا هارد کوچکترین ضربه ای نخورد و به مدت 10 ثانیه هارد را دست نزنیم تا هد هارد به منطقه پارک هد بازگردد و سیلندر شما آسیب نبیند..

 9.موارد بالا را به همه دوستان خود گوشزد کنیم تا برای آنها نیز اتفاقی نیوفتد .علاج واقعه قبل از وقوع..

پل های ارتباطی با ما

 راههای متفاوت برای تماس با ما :

شماره تماس : 0081 946 0936 - 07132344147 - 09171159489
ارسال تیکت از طریق منوی پشتیبانی 

هدف ما جلب رضایت شماست.

نماد اعتماد الکترونیکی