•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

تعمیر باطری لپ تاپ شیراز

نکات مهم درباره ی باتری لپ تاپ ,تعمیر باطری لپ تاپ 

لپ تاپ های امروزی دارای باتری از نوع لیتیوم بوده و یون های لیتیوم در آن هستند که شارژ را نگه می دارند. تخلیه کامل و شارژ کامل آن می تواند باعث بروز استرس زیاد به باتری شود. باتری های لیتیومی قابلیت تشخیص میزان شارژ را دارند ، تا زمانیکه به طور کامل شارژ شوند و در صورت جدا نکردن آداپتور  ، جریان الکتریکی را مستقیم به دستگاه هدایت می کنند. با این شرایط شما می توانید با خیال راحت لپ تاپ خود را در حالت شارژ ساعت ها رها کنید.

از طرفی باتری لپ تاپ را تا تخلیه کامل نگذارید تا خاموش شود . بهترین روش این است ، زمانیکه شارژ آن 20 تا 30 درصد رسید آن را دوباره شارژ کنید. امروزه لپ تاپ ها این قابلیت را دارند تا میزان شارژ باقی مانده را نمایش دهند. اما به مرور زمان ممکن است سنسورهای تشخیص میزان شارژ مستهلک شوند و قادر به تشخیص درست نباشند. برای مثال : ممکن است میزان شارژ باقی مانده را 10 درصد نمایش دهد ، اما بلافاصله دستگاه خاموش شود . در چنین شرایطی است که لازم به کالیبره و تنظیم سنسور است.
اگر شما جزو افرادی هستید که از لپ تاپ برای استفاده خانگی بهره می برید ، بهتر است که از شارژر استفاده کنید . و زمانیکه قصد دارید در بلند مدت از باتری استفاده نکنید ، آن را تا 40 درصد شارژ کرده و در جای خشک و خنک نگه دارید.

از مهمترین معیارهای انتخاب لپ تاپ ، طول عمر باتری می باشد. مهم ترین دشمن باتری های لیتومی حرارت است. حرارت تولید شده هنگامی که دستگاه با  حداکثر توان کار می کند ، روی دوام باتری تاثیر منفی می گذارد. لپ تاپ هایی که گرما تولید می کنند یا به دلیل فعالیت سنگین ، حرارت قسمت های مختلف مثل پردازنده و هارد می تواند به باتری منتقل شود ، توصیه می کنیم که باتری را از دستگاه خارج کنید.

با گذشت زمان مدت شارژدهی باتری کاهش می یابد تا جایی که لازم به تعویض آن باشد. اما برخی از آن ها به راحتی قابل تعویض نیستند و برای تعویض لازم است تا دستگاه باز شود . 
برای افزایش مدت زمان شارژدهی : 1. لپ تاپ در هنگام استفاده از باتری به گزینه ی Power Savingg به طور خودکار تغییر حالت می دهد. گاهی اوقات لازم است تا Power Option ویندوز را کنترل کنید. اگر از باتری استفاده می کنید مراقب باشید که روی High Performance نباشد. 22. در صورت امکان روشنایی نمایشگر را کاهش دهید ، با این کار سرعت مصرف باتری کاهش می یابد.

تعمیر باطری لپ تاپ شیراز ,باطری لپ تاپ

3. خاموش کردن وای فای و بلوتوث ، خارج کردن CD و DVD از درایو نوری که مانع از چرخش دیسک ها می شود ، تاثیر بسزایی در افزایش مدت زمان شارژدهی می گردد.

جهت هرگونه سوال و تعمیر باطری لپ تاپ در مدل های مختلف میتوانید با ما در تماس باشید : 09171159489 - 07132361425   - آدرس شرکت : ملاصدرا - معدل - روبروی اداره برق پلاک 222

پل های ارتباطی با ما

 راههای متفاوت برای تماس با ما :

شماره تماس : 0081 946 0936 - 07132344147 - 09171159489
ارسال تیکت از طریق منوی پشتیبانی 

هدف ما جلب رضایت شماست.

نماد اعتماد الکترونیکی