•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

Tamir-Bord-Tecon-Sony-W800

خرابی برد تیکان تلویزیون سونی 

انواع خرابی برد تیکان تلویزیون سونی و مطالب مربوط به آن در این مطلب مورد بررسی قرار می گیرد. این قطعه اهمیت بسیاری در تلویزیون داشته و تعمیرات آن باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد. برد تی کان، قطعه ای است که بین چند قطعه مختلف ارتباط برقرار می کند و به همین دلیل مشکلات آن باید جدی گرفته شود. تلویزیون جزء دستگاه های بسیار پر کاربرد است که کاربران زیادی داشته و جزء وسایل ضروری و اصلی منازل محسوب می شود.

خرابی برد تیکان در تلویزیون سونی سری C و مخصوصا در مدل‌های 43w800c ، 50w800c ، 55w800c به ایرادی شایع و متداول تبدیل شده است. 

برد تیکان چیست و کاربرد آن در تلویزیون سونی 

یکی از قطعات مشترک در بین تلویزیون‌های ال سی دی و ال ای دی و پلاسما برد تیکان است .  وظیفه این قطعه که نام صحیح آن time controller است همانطور که از نام آن پیداست پردازش نهایی سیگنال تصویر و زمانبندی صحیح آن برای القاء به بخش‌های مختلف پنل (صفحه نمایش تلویزیون) است. 

T-con-Sony-W800C

مشکلات برد تیکان و مدل های خرابی تلویزیون سونی 

شایع‌ترین عیوب برد تیکان عبارتند از :

  • قطع شدن تصویر تلویزیون
  • دو نیمه شدن تصویر (تاریکی و یا روشن شدن یک طرف تصویر نسبت به سمت دیگر)
  • ایجاد خطوط رنگی و یا سیاه و سفید در تصویر تلویزیون
  • نگاتیو شدن تصویر و یا تغییر فاز رنگ‌ها
  • سفید شدن تصویر

اصلی ترین و شناخته شده ترین مشکل برد تیکان تلویزیون سونی، از کار افتادن این قطعه است. به طور کلی عوامل مختلفی منجر به بروز مشکل در این قطعه می شوند؛ مواردی همچون: آبخوردگی تلویزیون  ، نوسانات برق و خرابی های طولانی مدت سایر قطعات تلویزیون، می تواند به صورت مستقیم یا غیر مستقیم بر عملکرد برد تیکان تاثیر گذار باشد. خرابی برد تیکان همراه با بروز نشانه هایی در تلویزیون سونی است که از جمله مهم ترین آنها می توان به قطع شدن ناگهانی تصویر تلویزیون اشاره کرد.

در این حالت معمولا نور زمینه و یا بک لایت وجود دارد . جالب است بدانید که اگر در یک تلویزیون برد تیکان وجود نداشته باشد، تعمیرکاران قطعات دیگری را مورد بررسی قرار می دهند. جهت هرگونه خرابی و تعمیر تلویزیون سونی شیراز میتوانید از لینک وات ساپ در ارتباط باشید . 

 

 

Darkhast-Tamir-TV  وات ساپ تعمیر تلویزیون شیراز

 

 

برد تیکان تلویزیون سونی 

در تلویزیون‌های سونی با توجه به استفاده از عیب یاب داخلی ایراد بخش پنل و برد تیکان تلویزیون سونی با تعداد 5 چشمک نمایش داده می‌شود. در این حالت تلویزیون پس از روشن شدن خاموش می‌شود و 5 بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سونی نشان دهنده معیوب بودن یکی از قطعات مجموعه پنل و برد تی کان است.

Tamir-Tekon-Shiraz-Sony

آب خوردگی پنل تلویزیون اصلی ترین عامل ایجاد خرابی برد تیکان در تلویزیون‌های سونی است. نفوذ آب و یا مواد شوینده بعنوان یک عامل رسانا باعث آسیب دیدگی فلت پنل و قطعات مرتبط با آن مانند برد آدرس می‌شود و خرابی این قطعات می‌تواند باعث خرابی برد تیکان در تلویزیون سونی شود.

نمونه پرتعداد خرابی برد تیکان در تلویزیون سونی بر اثر آبخوردگی را می‌توان در مدل‌های ex520 و ex720 مشاهده کرد. عامل دیگری که باعث خرابی برد تیکان در تلویزیون سونی می‌شود ضعف طراحی است که در مدل‌های مختلف سری w800c مشاهده می‌شود .

پل های ارتباطی با ما

 راههای متفاوت برای تماس با ما :

شماره تماس : 0081 946 0936 - 07132344147 - 09171159489
ارسال تیکت از طریق منوی پشتیبانی 

هدف ما جلب رضایت شماست.

نماد اعتماد الکترونیکی