•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

تکنولوژی جدید در تلویزیون ها

تلویزیون OLED چیست ؟ 

همه ما اصطلاح OLED را قبلاً شنیده ایم ، اما منظور از OLED واقعاً چیست؟ OLED نوعی فناوری پیشرفته پنل تلویزیون است. این روزها این فناوری در بسیاری از جدیدترین مجموعه های تلویزیون سطح بالا وجود دارد. اگر به دنبال خرید تلویزیون جدید هستید ، منطقی است که بیشتر در مورد OLED بدانید و اینکه چرا برای تجربه مشاهده مهم است ، بنابراین می توانید مطمئن شوید که بهترین تلویزیون را برای خود خریداری می کنید.

معنی OLED مخفف دیود ساطع کننده نور آلی است. این روشی برای توصیف نوع پنلی است که برای نمایش رنگ ها ، تصاویر و نور در تلویزیون استفاده می شود. این در تضاد با انواع دیگر فناوری های پنل تلویزیون است ، از جمله CRT (لوله اشعه کاتدی) ، LED (دیود ساطع کننده نور) ، LCD (صفحه نمایش کریستال مایع) یا QLED (نقطه کوانتوم) امروزه در ویترین بسیاری از فروشگاه‌های بزرگ تلویزیون‌ فروشی از OLED برای نمایش دادن به خریداران استفاده می کنند و دلیل ان کیفیت بی نظیر تصویر این تلویزیون ها می باشد تا توجه ها را به خود جلب کنند ,حتی کسانی که به دنبال خرید تلویزیون نیستند نگاهی به تلویزیون OLED می اندازند.

 

Oled-LED

 

 

سوالات متداول  تلویزیون های OLED پرسش و پاسخ :  

-آیا OLED بهتر از LED است؟ خوب ، آنها متفاوت هستند . OLED در بعضی از مناطق مانند کنتراست ، دقت رنگ و سطح سیاه بسیار عالی است - هرچند ممکن است روشنایی کم در OLED شما را تحت تأثیر قرار دهد.
- آیا OLED بهتر از 4K است؟ تلویزیون های OLED تمایل به وضوح 4K واضحی دارند ، اما اکثر تلویزیون های 4K دارای پنل OLED نیستند. همانطور که دوست دارید انتخاب کنید ! 
-آیا OLED برای چشم من بهتر است؟ پنل های OLED حدود نیمی از نور آبی را نسبت به مجموعه های LED متعادل تر ساطع می کنند ، که باید احتمال آسیب دیدگی چشم شما را کاهش دهد و برای دیدن برنامه های شب در تاریکی نگرانی نداشته باشید. این مزیت را در تلفن های هوشمند دارای صفحه نمایش OLED نیز می توان یافت. 
-چرا OLED اینقدر گران است؟ تولید آنها گران و دشوار است و بسیاری از مدل ها هنگام کار در خط تولید دچار شکستگی و نقص می شوند.
-عمر تلویزیون OLED چقدر است؟ هر تلویزیون OLED باید سالها مورد استفاده قرار گیرد. در سال 2016 کره تایمز گزارش داد که طول عمر تلویزیون های OLED ال جی بیش از 100000 ساعت (11 سال استفاده مداوم) است. 
-آیا باید نگران سوختن OLED باشم؟ احتمالا نه. حفظ تصویر یک مشکل گسترده نیست و بعید به نظر می رسد تحت تأثیر قرار بگیرید اگرچه در زیر اطلاعات بیشتری در این مورد داریم.

 

OLED-TV

 

آیا نمایشگر های OLED قادر به پخش تصاویر سه بعدی هستند ؟

 

تلویزیون OLED قابلیت پخش تصویر سه بعدی را دارند زیرا پنل های به کار رفته در این محصولات قابلیت پیاده سازی فناوری های مربوط به پخش تصاویر سه بعدی با نام های اکتیو و پسیو را دارند. البته به این نکته توجه داشته باشید که فناوری های مربوط به پخش تصاویر سه بعدی باید از طرف کمپانی های تولید کننده بر روی این محصولات گذاشته شود. به عنوان مثال کمپانی ال جی از فناوری پسیو بر روی تلویزیون OLED استفاده میکند.

 

پرداخت آنلاین

مبلغ مورد نظر خود را درج بفرمایید
مبلغ به تومان:
توضیحات :
پرداخت بوسیله درگاه شتاب